Kategórie

EXKLUZÍVNA PONUKA

Kávovar už za cenu

pre každého

Vyplňte Váš e-mail a my Vám garantujeme cenu iba symbolické 1€ za kávovar OLICAFE

Zakúpením kávovaru OLICAFE automaticky získavate aj OLIKARTU s kreditom 60€ na nákup kávy a nápojov.

Na Vami zadaný e-mail Vám pošleme jedinečnú ponuku na nákup kávovaru OLICAFE iba za 1€

Najširšia ponuka kávy a nápojov

 

TO.DA Caffe

 
     
 

TO.DA. Caffè Ltd, je spoločnosť ktorá vznikla v roku 1994, teda pred 20. rokmi ako pražiareň kávy pre kaviarne, neskôr sa začala venovať aj výrobe balenej kávy v kapsuliach.

TO.DA. Caffè Ltd. vyrába zmesi káv vyrobené výlučne z najlepšej kvality kávových bobúľ Arabica a Robusta, odborným namiešaním získavajú tieto zmesi vôňu a chuť podľa klasickej tradície talianskeho espressa. Mletie, praženie, miešanie a balenie prebieha na Sicílii, v meste Santa Flavia, v blízkosti Palerma.

TODA pracuje výhradne s kávou dovážanou z Južnej Ameriky, Indie a Vietnamu.

Jedná sa o výber tých najlepších odrôd kávy Arabica a Robusta Canephora ().

Spoľahlivo vybraní a kontrolovaný dodávatelia, ktorí sú schopní ponúknuť vysoký štandard kvality v čase zberu a spracovana suroviny, umožňujú firme Toda vyrábať zmesi s vysokou hodnotou a vycibreným vkusom.

„Ak chceme vytvoriť dobrú kávu, vo firme Toda pracujeme na dvoch faktoroch: zloženie a spôsob praženia.“

Naše zmesi sú navrhnuté tak, aby poskytovali našim zákazníkom rôzne chuťové zážitky a sú výsledkom umenia, ako kombinovať kávu s doplnkovými funkciami pre dosiahnutie absolútne vyváženého výrobku, ktorý maximalizuje vlastnosti, ako je chuť, aróma, telo a vzhľad.

Výsledkom je hustá a krémová káva s výrazným charakterom, plná a so silnou chuťou, ktorá poteší a vzrušuje, a je známa pre jej intenzívnu a trvalú arómu, ktorá sa 100% triafa do vkusu aj tých najnáročnejších konzumentov.

Druhy kapsúl TODA:
- Buon Matino 65% Arabica
- Blu 55% Arabica
- Gusto crema 45% Arabica
- Gusto rico 25% Arabica

 
     

 

 

VERONESI Caffe

 
     
 

Firma Veronesi používa len umyté a vybrané druhy kávy, priamo dovezené z najlepších producentských krajín, akými sú Brazília, India, Guatemala, Kostarika, Mexiko, Porto Rico, Nikaragua atď.

Nákup kávových zŕn.

Ešte pred prijatím dodávky kávy prebieha vo firme Veronesi dôkladná kontrola organických vlastností dovážanej kávy s cieľom zakúpiť len kávu s vysokým štandardom kvality. Až po tejto kontrole, ktorej cieľom je odhaliť prípadné nedokonalé kávové zrná a nečistoty je káva pripravená na praženie.

Proces praženia.
Kombinovaný proces praženia je všeobecne definovaný, s cieľom, zvýrazniť aromatické vlastnost. Počas tohto procesu káva stráca 20% svojej hmotnosti a zvýši objem o 60%. V Taliansku sa praží je veľmi rýchlo, káva dosiahne teplotu 200 až 240° C, a cyklus trvá medzi 2 a 22 minutami. Vo firme Veronesi sa proces praženia vykonáva pomocou starej metódy počas ktorého sú všetky parametre, ako je teplota, dľžka praženia a pod. elektronicky riadené, avšak vždy pod prísnym dohľadom odborníka. Každý druh kávy je pražený oddelene, pretože každý typ vyžaduje iný postup. Jednotlivé zmesi sú pripravované až v druhej fáze. Vo firme Veronesi snc, podľa našich najlepších tradícií je proces opekania dlhý cca 22 min.

Výber.
Základným krokom je výber dokonalých kávových zŕn. Na získanie jednej šálky kávy je potrebných cca 50-60 kávových zŕn, preto aj jediné závadné zrniečko by mohlo pokaziť dokonalý výsledok – predovšetkým chuť a vôňu.

Zmesi.
Na základe dlhoročných kontinuálnych výskumov sa vo firme Veronesi pripravujú tie najdokonalejšie zmesi káv podľa receptov, ktoré sú tajomstvom firmy. Ich výsledkom sú tie najdokonalejšie zmesi káv ARABICA a ROBUSTA s vyváženou chuťou a vôňou pre uspokojenie aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Balenie.
Káva Veronesi využíva najmodernejšie baliace linky, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby každý výrobok dosahoval a udržal si všetky kvalitatívne parametre po celú dobu spotreby.

Kapsule Veronesi:

Veronesi Zlatá kapsula ORO: zmes s jemnou brazílskou kávou ARABICA, ktorá tvorí 60% v kombinácii s stredoamerickými kávami ROBUSTA s výraznou chuťou a vznešenou arómou.

Veronesi Červená kapsula ROSSO: zmes sladkých brazílskych káv Arabica 50% s vynikajúcou kávou ROBUSTA z Indie, s vyváženou chuťou, ktorá pripomína chuť mandlí a sušeného ovocia.

Veronesi Strieborná Capsula VIGNOLA:Vybrané druhy ROBUSTY z Indie, ktorá tvorí 60%, namiešané spolu s exkluzívnymi odrodami brazílskej kávy s cieľom dosiahnuť dokonalú krémovú chuť s vysokou kávovou enou, ktorá pripomína horké kakao

 
     

 

 

RE CAFE

 
     
 

Vôňa pravého talianskeho espressa.

Spoločnosť

V roku 2005, Recaffè s myšlienkou Walter a Titian Rotter Berton, bratia a už úspešných podnikateľov v odbore plastickej a ich spracovanie pre viac ako tridsať rokov, s túžbou rozšíriť svoje znalosti a vstupuje do úplne novej oblasti, ale nie nemožné buď na základe skúseností získaných v priebehu rokov ako na dynamický a podnikavý duch otvorené k neustálemu vývoju, ktorý ich odlišuje.

Recaffè je mladá dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť založená bratmi Walterom a Titianom Rotter Bertonovcami, ktorá úspešne pôsobí v oblasti kávového biznisu už od roku 2005.. Filozofiou firmy Recaffè je kombinovať precízne remeselné spracovanie, zabezpečenie vysokej kvality výrobkov a obalovej techniky, s ohľadom na životné prostredie Pretože náš konečný cieľ je distribuovať naše exkluzívne kávové zmesi v biologicky odbúrateľných kapsuliach.

Pre výrobu našich kapsúl používame kávy Arabica, ktoré vynikajú svojou vyváženou vôňou a mierne kyslou chuťou, spolu s vyberanými odrodami kávy Robusta, ktoré dodávajú našim zmesiam viac krémovej chuti a typickej kávovej horkosti.

Naša káva je výsledkom našich skúseností a spolupráce odborníkov pracujúcich v tejto oblasti viac ako tridsať rokov. Spočíva v dlhom a starostlivom vyhľadaní najmodernejšej technológie v kombinácii so starostlivo vybranou a vysoko kvalitnou dodávanou surovinou.

Najdôležitejším medzníkom vo firme ReCaffè je zavedenie výroby kávy 100% ARABICA najvyššieho štandardu balenej v biologicky odbúrateľných kapsuliach, samozrejme s certifikátom kvality. Týmto krokom dokážeme ponúknuť najširší a kompletný rad produktov zameraných na uspokojenie všetkých požiadaviek a očakávaní našich zákazníkov.

Káva REGINA – 100% ARABICA
Skladá sa výhradne z odrôd Arabica pochádzajúcich z Južnej Ameriky, a strednej Afriky.

Tieto odrody sú spracovávané výhradne ručne, sušené prírodne na priamom slnku, čím dosahujú najvyššiu úroveň mäkkosťi, jemnosťi a hladkosťi. Mierne kyslá, s vyváženou chuťou vďaka citlivému praženiu. Svetlohnedá krémová pena s červenkastým nádychom strednej textúry typická pre najlepšie odrody ARABICA Aróma intenzívna a príjemná ovocná aróma s kvetinovými tónmi Chuť intenzívna, dlhotrvajúca a vyvážená, jemne kyslá, pripomínajúca citrusové plody, ktorá sa snúbi s chuťami čerstvo upečeného chleba.

ORO 60% ARABICA, 40% ROBUSRA
Skladá sa z najlepších prírodne spracovaných odrôd kávy Arabica, v kombinácii s vynikajúcimi odrodami ázijskej Robusty. Je dokonalým spojením sladkosti a horkosti, chuť je vyvážená a plná.

Vzhľad krému je svetlo hnedá so svetlými pruhmi, s dlhotrvajúcou vytrvalosťou a najmä bohatou textúrou. Vôňa je bohatá a elegantná, s výraznými tónmi čokolády a kvetov, ktorá sa snúbi s vôňou opečeného chleba. Chuť je plná a hladká občas pripomínajúca čokoládu.

ROSSO 30% ARABICA, 70% ROBUSTA
Skladá sa z najlepších ázijských odrôd Robusty v kombináci s odrodami RABICA Brazílie a Strednej Amerik. Je ideálnou voľbou pre gurmána hľadajúceho zmes krémovú a sladkú zároveň. Je to zmes zvlášť vhodná pre prípravu kappuccina, alebo ako pochúťka po dobrom jedle, špeciálne pre konzumentov, ktorí vyhľadávajú vysokú a dlhotrvajúcu krémovú penu.

Kréma je svetlo hnedej farby, intenzívna a pretrvávajúca, veľmi vysoká. Vôňa je intenzívna, s tónmi kakaa Dochuť je veľmi konzistentná, plná a guľatá.

Real BIO

MIX 100% Arabica ORGANIC
Skladá výhradne z ručne premývaných zrniek najlepších odrôd Arabica , je to najexkluzívnejší mix pre milovníkov espressa pozorných k prírode. Sladká a vyvážená, vďaka strednému praženiu.

Farba krému je svetlo hnedá s červenkastým odtieňmi mahagónového dreva. Pretrvávanie krému je skvelé, Vôňa je intenzívna a príjemná, s tónmi vanilky, a ovocnými a kvetinovými arómami vystupujúcimi z pozadia. Chute sú vyrovnané, telo je hladké. Dochuť je príjemná a perzistentná, s tónmi opečeného voňavého pečiva.